Atatürk Arboretumu Nasıl Gidilir?

 Güzel bir doğa ortamı olarak Atatürk Arboretumu birçok kişinin gezmek istediği yerler arasındadır. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan bu doğa alanı Kemerburgaz ve Bahçeköy yolu üzerinde yer almaktadır. Buraya ulaşım konusunda çeşitli alternatifler bulunmaktadır.

Eğer arberatumuna gitmek istiyorsanız metro ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Yenikapı- Hacıosman metro hattı ulaşım için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda otobüslerle de buraya rahatlıkla gidilebilmektedir. Otobüs ile gitmek isteyen kişiler 42 HN numaralı Bahçeköy otobüslerini kullanarak 20 dakika süren bir seyahat sonrasında bölgeye ulaşılabilmektedir.

 

Kemerburgaz yolu üzerinden 459 metre yüründüğünde yine ulaşım sağlanabilir. Bununla birlikte Sarıyer- Bahçeköy üzerinden 4. Levent- Bahçeköy ya da Taksim ve Bahçeköy otobüs hatları kullanılabilir. Özel araç ile gelmek isteyenler ise Büyükdere Caddesini takip ederek Hacosman’a ulaşmalılar. Buradan Bahçeköy yoluna saptıktan sonra Kemerburgaz yolunun sol tarafından 400 metre ilerlemeliler.

 

Yorumlar